HAKKIMIZDA

Sektöre 2009 yılında giriş yapan Enes KAHVECİ çeşitli tekstil  geri dönüşüm firmalarında uzun yıllar yöneticilik yaparak başarılarıyla sektörün yurtiçi-yurtdışı alanlarında tanınan bir yüz olmuş ve 2018 yılında üç kardeşin ortak girişimleri sonucu bir aile firması olan "Kahvecioğlu Geri Dönüşüm San. ve Tic. LTD. ŞTİ."yi kurarak yakinen bildiği sektörde daha etkili olabilmek adına adımlar atmıştır.

 

- Ülkemizin ekonomisine ve gelişimine katkımız

Doğal kaynakların tüketimini azaltarak, enerji tasarrufu sağlayarak, iş istihdamı yaratarak ülkemiz gelişimine katkı sağlayan firmamız, bazı ürünlerini ihraç ederek ülkeye döviz girişi sağlayarak ülkemiz ekonomisinede katkı sağlar. Ayrıca geri dönüşüm projeleri ile dışa bağımlı olduğumuz hammaddelerin ithal edilmesinin azalmasına katkı sağlayacaktır.

 

- Yardım kuruluşları ve Vakıflarına katkımız

Firma yetkililerimiz atık-kullanılmış tekstil malzemesi toplama ve ihraç etme gibi projeleri ile ülkemizde faliyet gösteren "Kızılay, Şehit ve Gazi aileleri yardımlaşma vakfı" gibi kurumlarla ortak çalışmış, hem vakıfların ihtiyac sahibi kimselere ulaşmasını kolaylaştırmış hemde ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur.

 

- Doğayı ve kaynaklarımızı korumamız

Küreselleşen dünyamız nedeniyle her gün daha fazla tüketilen su, orman, madenler, petrol gibi doğal kaynaklarımızı geri dönüşüm ile daha uzun süreli kullanabiliriz. Tekrar değerlendirilebilen atıkları geri dönüştürerek doğal kaynaklarımızı tüketmeden yeni ürünler elde edebiliriz. Örneğin;  bir ton kağıdın geri dönüştürülmesi ile 17 ağacın kesilmesi önlenebilir. Plastik atıkların geri dönüştürülmesi petrolden tasarruf edilmesi sağlamaktadır. Atık-kullanılmış giysi, tekstil geri dönüşümünde ise ülkemizde sanayi, tarım ve endüstriye büyük katkı sağlanır.

 

MİSYONUMUZ

Geri dönüşüm sektöründe yüksek kalitede hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak, Hizmet ve ürün kalitemizden ödün vermeden sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek iyileşen ve gelişen bir sistemde çalışmak, bu sayede dogaya ülkemize katkı sağlayan, gelecek nesillere yaşanabilir bir toplum bırakma inancını hiç kaybetmeden ve sosyal sorumluluklarının bilincinde bir işletme olarak varlığımızı sürdürmektir.

 

VİZYONUMUZ

Kaliteli dürüst şeffaf ve güvenilir iş anlayışımızla örnek bir firma profili olusturmak, ürün ve hizmet kalitemizle  çok yünlü ve kombine hizmet modellerini benimseyerek sektörümüzde lider bir kurum ve örnek alınan bir hizmet şirketi olmak ve kalıcı üstünlükler sağlamaktır.

 

Değerlerimiz

- Güvenilirlik  - Çözüm ve gelişim odaklılık   - Çevreye duyarlılık   - İnsana saygı  - İş sağlığı ve güvenliği